IBIS Türkiye 2022 – Agenda

Program


08:30 ila 09:30 – Mekana Geliş ve Kayıt

08:00 itibariyle çay, kahve ve ikramlar hazır olacak.
Etkinlik mekanına geliş, buluşma ve sohbet zamanı.


09:30 – IBIS Türkiye’ye Hoş Geldiniz

IBIS Worldwide CEO’su Jason Moseley, katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra IBIS Türkiye Moderatörü Robert Snook’u takdim edecek.


09:35 – Robert Snook, IBIS Türkiye Moderatörü

Robert günün amaçlarını açıkladıktan sonra etkinlik formatı ve saatler hakkında bilgi verecek.


09:40 – Dünyadan Oto Tamir Haberleri.

Dünyanın dört bir yanındaki bizimle benzer zorluklar yaşayan oto tamir sektörü oyuncularından ne gibi içgörüler öğrenebiliriz?

Ne değişti? Sırada ne var? ve belki de daha önemlisi, Ya … olursa? Dünyanın dört bir yanındaki kaportahanelere canlı bağlanarak bu ve benzer soruları soracağız. Böylece, Türkiye’de karşılaştığımız zorluklara karşı dayanıklılığımızı artırmak için onların görüşlerini, bakış açılarını ve tüyolarını dinleyeceğiz.


10:10 – OEM’lerle İlgili Engeller ve Fırsatlar.

İvmeyi korumak, değişimi yönetmek ve geleceği şekillendirmek.

OEM’ler ve bayileri satacak yeni arabaları olmadığında ne yaparlar? Tüm zorluklara rağmen ticari ivmeyi korumaya çalışırken bir yandan da hangi değişiklikleri yapıyorlar ve bunu nasıl yapıyorlar? Yarattıkları yeni iş modellerinden hangi sektör kazanımlarını görmeyi bekleyebiliriz?


11:00 – Kahve ve Networking Molası


11:30 – Sigorta İçgörüleri.

Enflasyon, İnovasyon ve Sektör Paydaşları Üzerindeki Etkileri.

Taşıt sigortası sektörünün enflasyondan ciddi anlamda etkilendiği Türkiye’de sigortacılar bugün bu büyük zorluğu nasıl yönetiyorlar ve taşıt sigortası alanındaki zararlar kaportahaneleri nasıl etkileyecek? Bu konunun yanı sıra, yarın için yeni bir dijital tazminat yönetimi ekosistemi yaratan yenilikler ve iyileştirmeler hakkında en son görüşleri de dinleyeceğiz.


12:20 – Servis ve Kaportahane Ağları.

Büyük etki yaratan büyük bir trend, ama Türk pazarı için ne anlama geliyor?

Yeni yeni ortaya çıkan servis, tamir ve bakım ağları bugün Türkiye’deki en büyük büyüme trendi. Bunların Türkiye’de bugüne kadarki etkileri neler; Avrupa’daki önde gelen ağların deneyimleri, farklı yönleri ve en iyi uygulamaları neler; Türkiye’deki tüm paydaşların gelecekte bu ağlarla ilişkisi nasıl olacak?


13:10 – Networking Öğle Yemeği


14:10 – Yeni Araç Teknolojisi.

Mitleri yıkmak, gerçekleri sağlamlaştırmak.
EV ve ADAS gibi yeni teknolojiler hakkında bildiğimiz şeyler büyük oranda söylentilerden ve görüşlerden oluşmakta. Mitleri yıkıp gerçekleri sağlamlaştırmak ve bu teknolojilerin nasıl çalıştığını anlamak için kaza anından araç teslimine kadar tamir yolculuğunu takip edeceğiz. En iyi uygulamalar, ihtiyaç duyulan eğitimler, gerekli yatırımlar ve bu teknolojilerin bize sunduğu fırsatlar neler?


14:55 – Tamir Teknolojisi.

Maliyeti düşüren, verimliliği artıran ve müşterinizi memnun eden inovasyonlar.

Gelişmiş tamir teknolojisi ile artan işletme maliyetleri ve ekonomik durum nedeniyle azalan gelir arasındaki çatışmanın üstesinden gelmek mümkün müdür? Son iki yılda piyasaya sürülen en son tamir teknolojilerinin Türkiye’de yeterince kullanılmadığı gerçeğini göz önünde bulundurarak, iş verimliliğini, sürdürülebilirliği, karlılığı artırabilecek ve mevcut pazarda hala uygun fiyatlı olabilecek bazı yeniliklere göz atacağız.


15:40 – Kahve ve Networking Molası


16:00 – Engelleri Fırsatlara Dönüştürmek.

Mevcut pazarda hangi ticari fırsatlar var ve bunlarla ilgili olarak ne yapabiliriz?
Hepimiz aynı engellerle karşı karşıyayız, fakat hepimiz bu engellere farklı yaklaşıyoruz. Mevcut krizin yan ürünleri olarak ortaya çıkan yeni fırsatlar ve yeni gelir akışları üzerine konuşacağız. Öncü firmaların hayata geçirdiği, bize kendi işimize fırsat gözüyle bakma fırsatı sunan uygulamalar neler?


16:50 – Kapanış Konuşması

Robert Snook, etkinliği özetledikten sonra önemli hususları ve çıkarılması gereken dersleri gözden geçirecek. 2023 IBIS programına ilişkin bilgilerin ardından sponsorlara, IBIS Elçilerine ve katılımcılara teşekkür edecek.


17:00 – IBIS Türkiye 2022 Kapanış

Delegeler içecek ikramı eşliğinde networking yapmaya devam edebilir ve istedikleri zaman ayrılabilirler.


17:00 – 19:00 arası – Resepsiyon & İçecek İkramı – Axalta sponsorluğunda

Tüm oturum içeriklerinde ve saatlerinde değişiklik yapılabilir.

Agenda


8.30am to 9.30am – Arrival and registration

Tea, coffee and light pastries available from 8.00am.

Welcome and networking time.


9.30 am – Welcome to IBIS Türkiye

Jason Moseley – CEO, IBIS Worldwide welcomes delegates and introduces Robert Snook as the IBIS Türkiye Moderator


9.35 am – Robert Snook, IBIS Türkiye Moderator

Robert outlines the objectives for the day and sets out the timings and format of the event


9.40am – Auto Repair World News.

What insights can we learn from global auto repair players who are facing similar challenges to us?

What’s changed? What’s next? and, perhaps more importantly, What if…? IBIS Türkiye broadcasts live to bodyshops around the world to ask them these questions and more, so we can hear their insights, perspectives and top tips to increase our resilience toward the challenges we are facing in Türkiye.


10.10am – OEM Obstacles and Opportunities.

Maintaining momentum, managing change and modelling the future.

What do the OEM and their agency partners do when they don’t have new cars to sell? Despite the pains of maintaining business momentum, what changes are they making and how are they doing that? What industry gains can we expect to see from the new business models they are creating?


11.00am – Coffee and Networking Break


11.30am – Insurance Insights.

Inflation, Innovation and the Impact on industry stakeholders.

Inflation is having a major impact on the Turkish motor insurance sector. How are insurers managing this huge challenge today and how will the motor insurance losses impact bodyshops? We also ask for their latest insights on the innovations and improvements that are creating a new a digitised claims management ecosystem for tomorrow.


12.20pm – Service and Bodyshop Networks.

A big trend making a big impact, but what will it mean for the Turkish market?

New service, repair and maintenance networks are the biggest growth trend in Türkiye today. What are the impacts in Türkiye so far, what are the experiences, differences and best practices of some leading European networks and how will all stakeholders in Türkiye relate to networks in future?


1.10pm – Networking Lunch


2.10pm – New Vehicle Technology.

Busting the myths and firming up the facts.
New technologies like EV and ADAS are surrounded by rumours and opinions. We follow the repair journey from incident to handover to bust the myths, firm up the facts and understand how it works. What are the best practices, training needed, investment required and the opportunities it brings us?


2.55pm – Repair Technology.

Innovations that reduce cost, increase efficiency and please your customer.

Is it possible to overcome the conflict between advance repair technology vs increased operating costs and reduced income due to the economic situation? Cutting edge repair technologies have been launched in the last two years, so we take a look at some of the innovations that can improve business efficiency, sustainability, profitability and still be affordable in the current market.


3.40pm – Coffee and Networking Break


4.00pm – Turning Obstacles into Opportunities.

What business opportunities are there in the current market and what can we do about them?
We are all facing the same obstacles, but we are all approaching them differently. We discuss new opportunities and new revenue streams that are arising as spin offs from the current crisis. What are the pioneers doing that can inspire us to look at our own business through an opportunity’s lens?


4.50pm – Closing remarks

Robert Snook summarises the event and reviews key points and take away actions. Confirms IBIS activity for 2023. Thanks sponsors, ambassadors and attendees. 


5.00pm – IBIS Türkiye 2022 closes

Delegates continue with networking drinks and depart at leisure.


5.00pm to 7.00pm – Drinks Reception – partnered with Axalta

Please note that all timings and sessions are subject to change.