Kobi Bendelak – CEO, InsurTech Israel

Kobi Bendelak, Migdal Sigorta Grubu’nun bir parçası olan Reshef Insurance Brokers şirketinin Kurucusu ve Genel Müdürü oldu. Sigorta sektöründe 22 yıllık tecrübeye sahip olan Kobi, Bar Ilan Üniversitesi’nden İşletme lisans ve Hukuk yüksek lisans diplomalarına sahiptir.

Kobi, sigorta sektörüne yönelik çözümler geliştiren teknoloji şirketlerine yapılan yatırımlarda lider olan InsurTech Israel’in Genel Müdürüdür.

Fon, sigorta sektörüne gelişmiş teknolojiler üreten erken dönem Insurtech startup şirketlerine yapılan yatırımlara odaklanmaktadır.

Fon yöneticileri sigorta dünyasında kapsamlı deneyime sahip olup sigorta şirketi, broker ve müşteri bakış açılarını içeren derin bir bilgi birikimine sahiptir. Bu kapsamlı deneyim, fonun odaklı yaklaşımı ve sahip olduğu yatırım sermayesiyle birleştiğinde startup şirketlerine değer katmaktadır. Kobi, aynı zamanda İsrail Ordusunda Albay’dır (yedek).


Kobi Bendelak is the founder and CEO of Reshef Insurance Brokers, part of Migdal Insurance Group.

With Kobi 22 years’ experience in the insurance industry, Kobi is now the CEO of InsurTech Israel, the leader in investments in technology companies in the insurance industry. The fund focuses on investments and early-stage Insurtech start-up companies that specialise in advanced technologies for the insurance industry. The fund’s managers have extensive experience in the insurance world from the point of view of the insurance company, the broker and the end customer.

Kobi is a Colonel (reserve) in the IDF and holds a BA in management and an MA in Law from Bar Ilan University.

SHARE
Share